péče o tělo

Jak se zbavit celulitidy?

Nevzhledné ďolíčky na zadní partii trápí mnoho žen. Jak se celulitidy nadobro zbavit? Je to dlouhý boj, ale výsledky stojí za to! Masáže, dostatek tekutin, pravidelné cvičení a zdravý jídelníček jsou v boji proti celulitidě velkými pomocníky.

Masáže

Masírování pomáhá k lepší cirkulaci krve a zabraňuje ukládání tukových buněk. Díky masáži se dostane k buňkám více kyslíku a potřebných živin, což má za následek postupné vymizení celulitidy. Samozřejmě nestačí se namasírovat jednou týdně, ale je potřeba masáž provádět pravidelně každý den. Můžete vyzkoušet i masáže od odborníků, anebo pro začátek začít sami doma. Stačí si pořídit masážní rukavici a můžete začít. Ideální je masáž zkombinovat s krémem, který pomáhá k odstranění celulitidy. 

Pijte více vody

Pokud nedodržujete pitný režim, tak se nemohou všechny škodliviny ve vašem těle odplavit. Samozřejmě slazené limonády nebo káva se nepočítají! Je potřeba pít čistou vodu, vaše tělo pak bude dostatečně hydratované a toxiny se dostanou z vašeho těla pryč.

Cvičte

Posilováním můžete svou celulitidu zredukovat či dokonce úplně odstranit. Jaké cviky jsou nejvhodnější? Všechny cviky na zadek a stehna, sestavte si svůj cvičební plán a určitě do něho zakombinujte cviky jako jsou dřepy, výpady či zvedání pánve.

Zdravá strava Cigarety, alkohol, cukry a nadměrné množství soli jsou velkým NE! Vyhněte se potravinám s vysokým obsahem živočišných tuků a sacharidů. Jezte především hodně zeleniny, ovoce a potravin, které jsou bohaté na vlákninu. Také se velmi doporučuje v boji proti celulitidě konzumovat ryby, které jsou bohaté na omega-3 mastné kyseliny. Zařaďte alespoň jednou týdně do svého jídelníčku lososa, tuňáka, makrelu či sardinky.

Foto: Pexels.com