Pavel Horák, FOTO, vlasy, dlouhé vlasy, péče o vlasy

Jak pečovat o vlasy, aby byly krásné a zdravé?

Ať děláte, co děláte, stále vaše vlasy nevypadají podle vašich představ? Možná si vlasy myjete příliš často, nebo možná chodíte spát s mokrou hlavou. Přečtěte si základní triky, díky kterým vaše vlasy budou vypadat krásně a zdravě.

Časté mytí

Časté mytí hlavy není dobré, jelikož šampony narušují přirozené prostředí pokožky. Ideální je mýt hlavu 2x do týdne. Pokud si myjete hlavu častěji, zkuste dobu mezi dalším umytím postupně prodlužovat. Uvidíte, že časem se vám vlasy začnou i méně mastit.

Pozor na horkou vodu!

Milujete ten pocit, když si dáte horkou sprchu? Rozhodně si ale horkou vodou nemyjte své vlasy. Horká voda totiž způsobuje to, že vlasy jsou pak suché a křehké. Je to dáno tím, že horká voda z vlasů odstraní přirozené ochranné oleje.

Maska na vlasy

Když vynecháte kondicionér nic se zas tak nestane, ale masku byste měli používat po každém umytí. Maska totiž nepůsobí pouze na povrchu vlasu, ale dostane se přímo dovnitř. Poskytuje vlasům mnoho výživných látek, které jsou nezbytné, pokud chcete mít zdravě vypadající vlasy.

Masírování pokožky

Masírujte si pokožku hlavy každý den, buď konečky svých prstů anebo kartáčem. Díky kartáčování navíc odstraníte z pokožky prach a zlepšíte tak i krevní oběh, což má za následek podporu regenerace vlasů. Masírování a kartáčování má pozitivní vliv na vlasy. Zkuste to a s časovým odstupem uvidíte, že vaše vlasy budou vypadat zdravěji.

Nechoďte spát s mokrou hlavou

Je to nezvyk mnoha žen, umýt si vlasy večer, a ještě s mokrou hlavou jít spát. Pokud i vy se řadíte mezi ně, okamžitě s tím přestaňte. Mokré vlasy jsou totiž třikrát slabší. Když se hlavou zaboříte do polštáře, kde navíc není mnoho vzduchu, hrozí vyšší pravděpodobnost lámání vlasů.