péče o pleť

Každodenní péče o pleť

Jak se správně starat o svou pleť? Základem je důkladné vyčištění pleti od všech nečistot a pravidelné nanášení očního krému. Jednou za čas je vhodné použít peeling a zbavit tak svou pleť odumřelých částí. A co sérum s vitamínem C, používáte ho?

Čištění

Je důležité každý večer si důkladně vyčistit svou pleť od všech nečistot, které po celý den „nasbírala“. Je jen na vás, jaké čistící prostředky použijete. Hlavní je, aby vyhovovaly vám a vaší pleti. Můžete používat micelární vodu, odličovací mléko či odličovací oleje a balzámy. Pouze vyčištěná pleť od všech nečistot může účinně vstřebávat látky z krémů, které následně na pleť nanesete.

Peeling a maska

Jednou za čas, ideálně jednou týdně, je vhodné svou pleť zbavit odumřelých částí pokožky. K tomu vám dobře poslouží peeling, který si poradí i s hrubší kůží. Nejprve si pleť odličte a vyčistěte a pak použijte peeling. Po peelingu se doporučuje nanést masku. Na trhu je pestrá škála masek, nejvíce prodávané jsou ale ty hydratační. Nebo si také můžete masku vyrobit ze surovin, které najdete doma. Receptů najdete na internetu plno.

Sérum s vitamínem C

Dle doktora Magoverna by měl sérum používat každý, bez ohledu na jeho věk. Sérum s vitaminem C totiž účinně bojuje s vlivy slunečního záření a znečištěním. Tento doslova zázrak pomáhá pokožce v boji s předčasným stárnutím. Sérum nanášejte jednou denně, a to ráno pod denní krém. Výsledky se dostaví brzo, uvidíte, že vaše pleť bude pevnější a zářivější. Sérum je vhodné pro všechny typy pleti.

Oční krém

Rozhodně je potřeba nanášet oční krém alespoň jednou denně večer, ale ideální je mít noční a denní krém. Pravidelné nanášení krému má vliv na kvalitu pokožky kolem očí, je hladká, pružná a neztrácí na své lehkosti. Při nanášení krému pravidelně omezíte vznik jemných linek a úbytek kolagenu. Krémy vždy nanášejte jemným vklepáváním do pokožky. Ideální je požívat krémy hydratační, to naše pokožka potřebuje nejvíce. Ráno byste měli používat krém s ochranou, a to alespoň SPF 20.

Foto: Pexels.com