Krajina inspirovaná H.R. Giger, švýcarský malíř, sochař a návrhář Hans Rudolf „Ruedi“ Giger

H.R. Giger

H.R. Giger, známý pro své biomechanické umělecké díla, byl výjimečným umělcem s fascinujícím životem a kariérou. Zde je několik méně známých faktů o něm:

  1. Počátky jeho kariéry: Gigerův zájem o umění začal již v dětství, přestože jeho otec, farmaceut, ho povzbuzoval, aby šel ve svých šlépějích. Jeho první výstavy, které zobrazovaly kvazisexuální motivy, byly veřejností špatně přijímány, někteří lidé dokonce plivali na okna galerie. Pokračování ZDE
  2. Alien před Alienem: Téměř deset let před prací na filmu „Alien“, Giger navrhoval kostýmy a scény pro švýcarský film „Swiss Made“ z roku 1969, který pojednával o humanoidním mimozemšťanovi navštěvujícím Zemi. Pokračování ZDE
  3. Knížka Necronomicon: Ridley Scott objevil Gigerovu práci prostřednictvím jeho knihy „Necronomicon“, která obsahovala mnoho jeho temně fantastických maleb. Tato kniha hrála klíčovou roli v získání Gigerovy práce na filmu „Alien“. Pokračování ZDE
  4. Vytváření Xenomorpha: Giger použil pro vytvoření vetřelce z filmu „Alien“ neobvyklé materiály, jako byl neonově zelený hračkový sliz, skutečné maso a latexové kondomy.
  5. Osobní tragédie: Gigerova první velká láska, švýcarská herečka Li Tobler, která se objevila v mnoha jeho obrazech, spáchala v roce 1975 sebevraždu. Tato událost hluboce ovlivnila Gigerův život a umění.
  6. Zájem o okultismus: Giger projevoval zájem o okultismus a duchovní témata, často inspirovaný práci H.P. Lovecrafta.
  7. Problémy s Hollywoodem: Později ve své kariéře měl Giger problémy s uznáním v Hollywoodu, zejména v souvislosti s filmovou sérií „Alien“, kde byl opomenut v titulcích několika pokračování.
  8. Vliv na biomechanické umění: Gigerový styl silně ovlivnil biomechanické umění, ať už v malbě nebo v tetování, a jeho díla jsou stále považována za vzor v tomto žánru.
  9. Studium a vzdělání: Původně studoval architekturu a průmyslový design, než se plně vrhl do světa umění a vizuálních umění.
  10. H.R. Giger Museum: Giger navrhl a zřídil muzeum svých děl v hradě St-Germain ve švýcarském městě Gruyères, kde je možné vidět jeho největší sbírku děl, včetně filmových scén, maleb, soch a nábytku.

Tato fakta představují pouze malý výčet z jeho bohatého a rozmanitého života a kariéry. Pro další informace můžete navštívit zdroje, jako je Mental Floss​​, Discover Walks Blog​​ a Fortress of Solitude​​.

Author: AI umělá inteligence