jídlo, snídaně, zdravá snídaně

Proč je snídaně nejdůležitější jídlo dne?

Nemáte ráno čas na snídani, a tak vstanete a hned letíte do práce? Měli byste tento zlozvyk změnit, jelikož si tím velmi škodíte.

Snižuje riziko srdečních chorob

Mnoho lidí, kteří vynechávají snídaní mají tendenci se pak během dne přejídat, aby zahnali rychle hlad, což může vést k horšímu ukládání tuků a následným problémům s vysokým cholesterolem. Již je dokázáno, že u lidí, kteří pravidelně snídají je výskyt srdečních onemocnění výrazně nižší.

Mozek lépe funguje

Další fakt, který je vědecky prokázán je, že lidem, kteří se ráno nasnídají, to pak daleko lépe myslí. Mozek totiž potřebuje energii na soustředění a kde ji má brát, když snídani ráno vynecháte?

Únava

Ne nadarmo se říká, že snídaně je základ dne. Vynecháváte snídani a jste poslední dobou unavení, i když spíte dostatek hodin? Dost možná je to právě snídaní. Zdravá snídaně totiž nastartuje organismus na celý den a vy pak nemáte nutkání zahánět hlad nezdravými sušenkami. Ideální je snídat takové potraviny, které jsou bohaté na vlákninu a nejsou příliš tučné a kalorické. Vajíčky, cereáliemi či celozrnným pečivem nešlápnete vedle.

Snížené riziko diabetu

Pokud vynecháváte snídani, máte pak větší tendenci k nadměrné konzumaci jídla během dne. Což často bohužel vede k zvýšenému příjmu sladkého, čímž se zvyšuje produkce inzulínu. Následně díky tomu může dojít až k onemocnění cukrovkou.

Lepší nálada

Při vynechání snídaně dochází k výkyvu cukru, což má pak za následek i kolísání naší nálady. Často se můžete cítit podráždění a špatně koncentrovaní. Uvidíte, že při zavedení snídaně do vaší životosprávy se budete cítit lépe, a i vaše nálada bude pozitivnější.

Foto: pexels.com